Fácán (Phasianus colchicus)

Az elmúlt évszázadokban és évtizedekben a fácánnak számos alfaját telepítették, (amelyek őshazája Ázsia), illetve vonták tenyésztésbe Magyarországon, ezek egymással kereszteződtek, így jött létre egy hibrid, amit „vadászfácán”-nak nevezünk.
Ezek a vadászfácánok, mivel előszeretettel porfürdőznek, szeretik a laza homokos talajokat, legfeljebb 400 m tengerszint feletti magasságig érzik jól magukat, előnyben részesítik a sík és enyhén lankás vidékeket. Optimális élőhelyük a változatos, fás-cserjés vegetációjú vidék, ahol jó búvóhelyet találhatnak.
Fácánvadászat Magyarországon
A fácán vadászat Magyarországon október első napjaiban kezdődik. A 3-8 fős baráti társaságok kedvelt vadászata a bokrászás. A két-három kísérővel, vadszedőkkel és jól dolgozó vizslákkal, arra alkalmas csatorna partok, bokrosok, nádasok és erdősávok vadászhatók így le szép eredménnyel. Egyes vadászterületeken fogoly, félvadkacsa és mezeinyúl is lőhető a bokrászás során, így még élménydúsabbá válik ez a vadászati mód és színesebbé a teríték.
A hagyományos hajtóvadászatok alkalmával 6-10 fős vadászcsoport a sűrűn fedett területeket állja le, a hajtók egy adott jelre kezdik meg a hajtást. A napi akár több százas vagy ezres terítékű fácán vadászatoknál a lőállások mellé gyakorlott puskatöltögetőket, vizslás vadszedőket állítanak a rendezők.
A lenti űrlap kitöltésével tud vadászati ajánlatot kérni tőlünk!
Vadászati idény
Fácán (Phasianus colchicus) | október 1 - február utolsó napja |
Fogoly (Perdix perdix) | október 1 - december 31. |
