Balkáni gerlevadászat Magyarországon (Sterptopelia decaocto)

Eredeti elterjedési területe Kis-Ázsiától kiindulva Közép-Ázsiában, Indián keresztül Hátsó-Indiáig terjedt. Lassú terjeszkedése e században kezdődött, ami hamarosan robbanásszerűvé vált.
A balkáni gerle az 1920-as években Románia felől érkezett a Dél-Alföldre, s kiváló alkalmazkodóképességét bizonyítva hamarosan elterjedt az egész ország területén. Ma már a síkságtól a hegyvidékig mindenhol megtalálható, abszolút kultúrakövető faj. Legnagyobb populációi falvak, városok ligetes részein, illetve azok közelében találhatók, de mezőgazdasági területeken is előfordul, mint fészkelő, olykor erdőszélek, galériaerdők is otthont adnak neki. Táplálkozni kora reggel és kora délután kijár a mezőgazdasági táblákra, előszeretettel a napraforgóra. Éppen ezért vendégeinknek elsősorban a városokhoz közeli napraforgótáblákon szervezzük a gerlevadászatot, és kellemes, minden igényt kielégítő kis panziókban szállásoljuk el őket.
Örvös galamb vadászat Magyarországon (Columba palumbus)
Az örvös galamb, költöző madár. Magyarországra általában márciusban érkezik, és októberben vonul el. Az egész ország területén megtalálható. Szívesen keresi fel a gabonafélék tarlóját és az érésben lévő napraforgó táblákat. Itt és beszállóhelyein lehet puskavégre kapni őket.
A lenti űrlap kitöltésével tud vadászati ajánlatot kérni tőlünk!
Vadászati idény
Balkáni gerle (Streptopelia decaocto) | augusztus 15 – január 31. |
Örvös galamb (Columba palumbus) | augusztus 15 – január 31. |
